forum przeznaczone dla studentów Turystyki i Rekreacji na PO
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy
Rejestracja Zaloguj

Poprawiony schemta trasy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Turysci Opole Strona Główna -> aktualnosci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Pach
Gość






PostWysłany: Pią 17:49, 27 Cze 2008 
Temat postu: Poprawiony schemta trasy

Dzień I – Etap I

Opole > Bielsko Biała – przejazd PKP

Bielsko Biała > Szyndzielnia – przejazd MZK linia nr 8

Szyndzielnia Stacja Dolna > Szyndzielnia Stacja Górna /kolej gondolowa – wagoniki 6 osobowe, dł. Trasy: 1810 metrów; różnica poziomów: 449 m/ (0.20 min)

Szyndzielnia Stacja Górna > Szyndzielnia /z górnej stacji Szyndzielnia zielony szlak ,szeroką kamienistą droga doprowadza nas do schroniska na Szyndzielni/ ( 0.15min)

Szyndzielnia > Klimczok /czerwony – następnie na rozwidleniu szlaków skręcamy w prawo na szlak żółty / (0.45min)

Klimoczok > Trzy Kopce > Stołów > Błatnia /żółty/ (1.20 min)

Błatnia > Schronisko PTTK na Błatniej /niebieski/ (0.05 min) – 15 min odpoczynku.

Schronisko PTTK > Brenna /zielony/ (1.05 min)

Brenna > Pensjonat Malwa II ul. Bukowa 15



Bielso Biała na Szyndzielnie docieramy korzysrtając z kolejki gondolowej. Z górnej stacji Szyndzielnia zielony szlak ,szeroką kamienistą droga doprowadza nas do schroniska na Szyndzielni.Od schroniska kamienistą drogą idziemy za znakami żółtymi i czerwonymi mijając niewyraźny wierzchołek Szyndzielni (1026 m.n.p.m). Wchodzimy w las świerkowy. Za chwilę kolejne rozwidlenie szlaków. Czerwony skręca w lewo i prowadzi bezpośrednio do schroniska z pominięciem szcytu od wschodu, zółty doprowadza nas na szczyt Klimczoka (1117m.n.p.m). Z Kimczoka oniżamy sie na gł grzbiet prowadzący w stronę Błatni. Z siodełka podchodzimy nieznacznie na kulminacje Trzech Kopców (1081m.n.p.m). Na pn zboczach grzbietu znajduje się rezerwat "Stok Szyndzielni". Idąc dalej mijamy po lewej mijamy mała kapliczkę na dzrewie. Dalej, po krótkim podejściu docieramy do zalesionego wierzchołka o nazwie Stołów. (1035m.np.m). Następmie schodzimy do Błatniej (917m.n.p.m) gdzie znajduje się punkt widokowy. Pod szczytem węzeł szlaków. Następnie szlakiem niebieskim docieramy do schroniska. Od schronislka podążamy szlakiem zielonym do Brennej.

Dzień II – Etap II

8.00 – 8.30 -- śniadanie

8.30 – 9.00 – czas na higiene osbistą oraz spakowanie rzeczy

9.00 – wymarsz z Brennej

Brenna > Równica /zielony/ (2.05 min) - 15 min odpoczynku

Równica > Ustroń – Jaszowiec /czerwony/ ( 0.50 min)

Ustroń – Jaszowiec > Międzynarodowe Schronisko Młodzieżowe „Wiecha” ul. Stoma 5



Z Brennej szlakiem zielonym podążamy na Równice. Wspinając się na sczyt wchodzimy do lasu, Który będzie nam towarzyszył niemalże do samego szczytu. Docieramy w koncu do schroniska (węzeł szlaków) skad szlakiem czerwonym schodzimy do Ustronia - Jaszowiec.


Dzień III - Etap III


8.00 – 8.30 -- śniadanie

8.30 – 9.00 – czas na higiene osbistą oraz spakowanie rzeczy

9.00 – wymarsz z Jaszowca

Ustroń – Jaszowiec > Ustroń Polana (0.15 min)

Ustroń – Polana > Polana Stokłosica /kolej linowa/ (0.20 min)

Polana Stokłosica > Czantoria Wielka /czerwpny/ ( 0.35 min)

Czantoria Wileka > Przełęcz Beskidzka > Soszów Mały > Schronisko pod Soszowem /czerwony/ (1.25 min) - 15 min odpoczynku

Schronisko pod Soszowem > Soszów Wielki > Cieślar > Stożek Wielki – Schronisko PTTK „Stożek” /czerwony/ (1.35 min)



Z Jaszowca schodzimy do Ustronia-Polana skąd kolejka linową dostaniemy się na Polane Stokłosica. Z tamtąd szlakiem czerwonym poprzez świerkowy las wspinamy się na Czantorie Wielką. Wzdłuz szlaku ściueżka przyrodniczo dydaktyczna "Czantoria". Ze szczytu Czantorii schodzimy dość stromo w dół i docieramy do przełęczy Beskidek (trystyczne przejście graniczne). Następnie rozpoczynamy krótkie podejście pod Soszów Mały (764m.n.p.m) przez ładny liściasty las. Idać dalej docieramy do prywatnego schroniska pod Soszowem Wielkim. Ze schroniska krótkim podejściem docieramy do Soszowa Wilekiego (886m.n.p.m) z punktem widokowym. dalej lasem świerkowytm docieramy do odkrytego wierzchołka Cieślara (918m.n.p.m). Teraz przed nami wyrażne obiżenie przełęczy pod Stożkiem. Po lewej zabudowania osiedla Stożek Mały (turstyczne przejście graniczne) podobnie jak niewyraźna kulminacja nad przełęczą. Teraz rozpoczynamy strome podejście na szcyt Stożka Wilekiego (978m.n.p.m) z punktem widokowym i tur przejściem granicznym. Tu znajduje się schronisko PTTK "Stożek"


Dzień IV – Etap IV

8.00 – 8.30 -- śniadanie

8.30 – 9.00 – czas na higiene osbistą oraz spakowanie rzeczy

9.00 – wymarsz ze Stożka

Stożek Wielki > Kyrkawica > Kiczory /czerwony/ (0.35 min)

Kiczory > Istebna – Szkolne Schronisko Młódzieżowe „Zaolzianka” Istebna - Zaolzie 563 /zielony/ (2.10 min)



Ze Stożka idziemy grzbietem na pd i dochodzimy do niezbytt wyrażnej kulminacji Kyrkawicy (973m.n.p.m). Kawałek dalej widoczne ciekawe wychodnie skalne z piaskowca istebnianskiego. Podążając dalej dochodzimy do kulminacji Kiczory (990m.n.p.m). Tu szlaki opuszczają granicę. My skręcając na szlak zielony obniżamy sie łagodnie, dość szerokim, zalesionym grzbietem. Podązamy w kierunku Istebnej mijając po lewej stronie źródłowy kocioł potoku Olecka oraz płaska kulminację Takarzanki (874m.n.p.m). Idąc dalej po prawej mijamy kulminację Sałasza Dupnego (894m.n.p.m). Dochodzimy do osiedla Młoda Góra gdzie następuje rozwidlenie szlaków - my podążamy zielonym mijając osiedle Wilcze i docierjąc do Istebnej.

Dzień V – Etap V

8.00 – 8.30 -- śniadanie

8.30 – 9.00 – czas na higiene osbistą oraz spakowanie rzeczy

9.00 – wymarsz z Istebnej – Zaolzie

Istebna – Zaolzie > Koniaków > Przełęcz Rupienka /żółty – następnie w Rupieńce odbijamy na prawo na szlak niebieski/ (1.20 min)

Przełęcz Rupienka > Zwardoń – Schronisko PTTK „Dworzec Beskidzki” /niebieski/ (1.30 min)



Z Istebnej szlakiem żółtym - drogą asfaltową docieramy do Koniakowa. Przecinamy szosę nr. 943 i dalej szalkiem żółtym docieramy do osiedla Rupienka. Tam odbijamy w prawo na szlak niebieski i docieramy do Pzrełęczy Rupienka (672m.n.p.m). W prawo w dół zaczyna się źródłówa część doliny Czadeczki.. Dalej podążając szlakiem niebieskim przez las zaczynamy wspinaczkę na Solowy Wierch (848m.n.p.m) .
Ze Solowego Wierchu rozpoczynamy zejście do Zwardonia. Mijając droge nr. 69 i nr. 12 docieramy do centrum Zwardonia.


Dzień VI – Etap VI

7.30 – 8.00 -- śniadanie

8.00– 8.30 – czas na higiene osbistą oraz spakowanie rzeczy

8.30 – wymarsz ze Zwardonia

Zwaedoń > Przełęcz Graniczne > Beskid Graniczny > Magura > Upłaz > Wileka Racza - Schronisko PTTK „Wielka Racza” /czerwony/ ( 4.35 min) – 30 min odpoczynku.

Wielka Racza > Rycerka Kolonia /żółty/ (1.10 min)

Rycerka Kolonia > Zwardoń - Schronisko PTTK „Dworzec Beskidzki” /niebieski/ ( 4.00 godz)



Ze Zwardonia szlakiem czerwonym rozpoczynamy wspinaczke docierając do wierzchołaka Skalanki (867m.n.p.m). Nastepnie schodzimy w dół do Przełęczy Graniczne (755m.n.p.m), gdzie znajduje się turystyczne przejście graniczne. Dalej podążając szlakiem czerwonym znowu spinamy się na beskid Graniczny (875m.n.p.m) Od tego momentu wchodzimy w las i rozpoczyna się długie podejście pod Magure (1073m.n.p.m). Teraz chwila wytchnienia, gdyż bedziemy łagodnie schodzić w kierunku Małego Przysłopa (996m.n.p.m).którego wierzchołek miniemy po prawej stronie. Następnie znowu wspinaczka i docieramy do wierzchołka Upłaz (1043m.n.p.m). Teraz czeka nas strome podejście pod Wielką Racze (1236m.n.p.m), najwyższy szczyt grupy Wilekiej Raczy Beskidu Żywieckiego. Tutaj mamy schronisko, punkt widokowy, tur przejście graniczne oraz węzeł szlaków. Z Wielkiej Raczy szlakiem żółtym rozpoczynamy zejście w kierunku osiedla Rycerka - Kolonia. Tutaj schodzimy na szlak niebieski podążając w kierunku Zwardonia. Przechodzimy obok góry Jaworzyna (1021m.n.p.m) i Magura (1073m.n.p.m). Idąc dalej docieramy do osiedla Magura a następnie nieco dalej mijamy PTSM Ozna. Idąc dalej niebieskim szlakiem mijamy kilka domków osiedla Kraściany, a po prawej górę Oźna (952m.n.p.m). Dalek schodzimy do Zwardonia.



Dzień VII - Etap VII

Zwardoń > Żywiec > Bielsko Biała > Katowice > Opole (przejazd PKP)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Turysci Opole Strona Główna -> aktualnosci Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
MSHandwriting Theme Š Matt Sims 2004
phpBB  © 2001, 2004 phpBB Group
Regulamin